O NÁS


Jindra


Aktuálně jsem čtvrtým rokem TULákem na TUL v Liberci. Již na gymnáziu v Děčíně jsem se snažil vymyslet a vytvořit různé projekty.  A po účasti na mé první únikové hře mi bylo jasné, že u hraní jen nezůstanu. No a Matěj je stejný blázen jako já a tak jsme začali tvořit vlastní hry. Tato aktivita mě moc baví, neboť úniková hra je skvělý odrazový můstek, kde se člověk dokáže seznámit s byrokracií, spoluprací s parťáky, klienty, úřady, bojem s konkurencí či novináři.


Tohle jsou svaly a hnací síla našeho projektu


Matěj


Nyní studuji první ročník na TUL, jako Jindra, ale již před pěti lety, na gymnáziu, jsem začal vymýšlet a sepisovat nápady na něco většího, než jenom to stereotypní učení. Do našeho společného nápadu jsem vložil propracované detaily, estetiku a návaznost. Jestli náš projekt mohl fungovat, muselo do sebe všechno dokonale zapadnout, a nevěřili byste, co znamená něco vymyslet a pak dlouze sedět do noci a přemýšlet nad tím, jakým způsobem by se dal daný úkol obelstít.


Matěj je mozek a hlavní kritik naší práce


Spolupráce s městem Česká Kamenice

Úniková hra ZKÁZA SEVERU vznikla za spolupráci s městem Česká Kamenice

Již minulý rok (2019) nás kontaktoval přímo pan starosta, Jan Papajanovský. Ten nám nejprve navrhl se s naší starou únikovou hrou přestěhovat do Kamenice. Ovšem přemístit hru by bylo příliš komplikované a nezapadala by do prostorů. Po chvíli uvažování jsme se domluvili tedy na další spolupráci a rozhodli jsme se pro město vybudovat hru. 

Vybudovat ZKÁZU SEVERU trvalo skoro jeden rok. Hru komplikovala složitost rekolaudace místnosti. To zabralo zdlouhavých 6 měsíců. Stalo se tak, že hra již byla vystavena a akorát se muselo počkat na poslední razítko.

Nejsložitější na výstavbě hry byla nezbytná byrokracie. Kvůli jednomu chybnému razítku jsme museli posunout otevření hry.

Matěj Florián - Tvůrce hry


Minulost, aneb Fuck up na Angel of Death - Escape Game

Ano! dříve jsme mívali ještě o jednu místnost navíc, bohužel jsme o ní přišli, kvůli jednomu papíru na úřadě, na jehož doložení nebyl čas, nálada ani peníze. I přes to naší hrou prošlo přes 50 skupin s pozitivním ohlasem, který nás motivoval k další činnosti. V malé garáži, která měla navíc pouze půdičku a montážní jámu, jsme byli schopni vybudovat hru takového rozsahu, že mnozí z toho byli až překvapeni, jak jsme byli schopní si vyhrát s prostorem. Jeden by se tam i zabydlel, teda kdyby tam bylo topení a záchod.

Ze svých chyb jsme se ale poučili a dnes již stojíme na pevné půdě, kde nás už jen tak nic nerozhodí. Víme jak na to a rozhodně už znovu nepodceníme úřady.

Hlavní partner

Město Česká Kamenice je hrdým partnerem společnosti Locky Escape.